سئو داخلی سایت

سئو داخلی چیست و چرا اهمیت دارد؟

به طور کلی سئو به دو دسته سئو خارجی (off page seo) و سئو داخلی (on page seo) تقسیم بندی می شود.موتور جستجوی گوگل برای رتبه دادن به وب سایت ها بالای 200 فاکتور را در نظر میگیرد تا بتواند جایگاه واقعی یک وب سایت را تشخیص دهد.اهمیت سئو داخلی برای کاربر و گوگل بسیار بالا می باشد. به طور کلی به مجموعه روش ها و بهینه سازی هایی که در ساختار داخلی سایت شما تاثیر می گذارد، سئو داخلی گفته می شود. به عنوان مثال افزایش سرعت لود وب سایت و صفحات، بهینه سازی تصاویر، لینک سازی داخلی، افزودن متاتگ ها به ساختار HTML صفحات سایت و .... همه و همه جزء on page seo به حساب می آیند.

سئو داخلی سایت معجزه می کند( آن را دست کم نگیرید)

تصمیم گرفتن برای رتبه دادن به یک سایت بر عهده الگوریتم های گوگل است. هیچکس نمی تواند ادعا کند که میداند الگوریتم های گوگل دقیقا چه کاری را انجام می دهند. اما سئو کاران و افراد مختلف با تست کردن یک سری آزمایش می توانند بفهمند که گوگل از چه روش هایی برای رتبه دادن به صفحات سایت استفاده میکند. برخی از آن تکنیک ها کاملا واضح و آشکار است که خود گوگل هم به طور واضح به برخی از آن ها اشاره کرده است. پس نباید از آن غافل شد و حتما باید تمام آن موارد را رعایت کرد تا حداقل بتوانیم از رقبا پیشی بگیریم. رعایت کردن برخی از آیتم ها در سئو داخلی ممکن است از نظر فنی سخت و پیچیده باشد اما باید تا حد ممکن آن ها را رعایت کنید.

قالب سایت چه تاثیری در افزایش رتبه در گوگل دارد؟

طراحی سایت نقش به سزایی در سئو سایت ایفا میکند. سرعت لود سایت، رابط کاربری، تجربه کاربری مناسب، ریسپانسیو بودن وب سایت، جزء مواردی است که باید به بهترین شکل ممکن پیاده سازی شود. الگوریتم های گوگل روز به روز هوشمند تر می شوند و دیگر مثل زمان های گذشته نمی توان به راحتی رتبه گرفت. دلیل آن یک چیز است. هوشمند شدن الگوریتم های گوگل. اما شاید این سوال برای شما به وجود آید که گوگل چگونه تشخصی می دهد که یک سایت از نظر فنی به بهترین شکل ممکن پیاده سازی شده است؟ گوگل رفتار کاربر را بررسی می کند. به عنوان مثال اگر سایت شما سرعت بارگزاری پایینی داشته باشد و دیر باز شود بعد از اینکه کاربر از طریق گوگل وارد سایت شما شد و یک صفحه سفید مشاهده میکند که در حال لود شدن است. این لود شدن اگر بیش از 3 ثانیه طول بکشد کاربر سایت شما را خواهد بست و این بدترین اتفاق ممکن از نظر گوگل است.