لیست کامل بک لینک رایگان واقعی با لینک فالو و نوفالو


بک لینک چیست و چرا اهمیت دارد؟

بک لینک (back link) یا لینک برگشتی، به لینکی گفته می شود که از سایر سایت ها به سایت ما وارد شود.بک لینک ها می تواند هم به صورت تصاویر باشد و هم به صورت متنی. اهمیت بک لینک زمانی مشخص می شود که بخواهیم یک سایت را در گوگل ارتقا رتبه دهیم.

انواع بک لینک

بک لینک ها از نظر نوع به دو دسته فالو (follow) و نو فالو (nofollow) تقسیم می شوند. این دو تفاوت بسیار زیادی دارند. بک لینک های فالو از نظر گوگل اعتبار بسیار زیادی دارند. فرض کنید شما در زمینه طراحی سایت فعالیت دارید. اگر از سایت های دیگری به شما با عنوان طراحی سایت،بک لینک بدهند، از نظر گوگل اعتبار بسیار خوبی را بدست آورده اید. اما در این بین نوع لینک حتما باید فالو باشد. وقتی لینک دهنده نوع لینکی که به شما می دهد رو فالو تعیین کند، به گوگل اعلام میکند که من به این سایت اعتماد دارم. در نتیجه گوگل هم چون به سایت لینک دهنده اعتماد دارد، به سایت شما هم اعتماد می کند.فاکتورهای زیادی در قدرتمند کردن بک لینک دخالت می کنند. مثلا سایتی که لینک میدهد خودش باید اعتبار و رتبه خوبی در گوگل داشته باشد. برای همین است که این روزها بازار ریپورتاژ آگهی بسیار داغ است. 

لینک های نوفالو ارزش ندارند اما باید ساخته شوند چون:

گوگل اعلام کرده که لینک های نوفالو هیچ ارزشی ندارند. اما این دلیل بر این نیست که اصلا به آنها توجه نکنید. دلیل آن این است که اگر شما تمام لینک هایی که دریافت میکنید فالو باشد، مسلما یکجای کار ایراد دارد. مسلما اکثر لینک های خریداری شده شما فالو هستند و زمانی که هیچ لینک نوفالویی به سایت وارد نمی شود نشان میدهد که لینک های فالوی شما از جانب خود شما ساخته شده است.