آبان وب طراحی سایت آبان وب
آبان وب
Valiasr
Tehran, Tehran, 31326-254385 Iran
https://abanweb.net

طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی اصطلاحی است که برای سایت های پزشکان و دکتر ها گفته می شود. امروزه اکثر کسب و کارهای دنیا نیاز به داشتن یک وب سایت دارند. جامعه پزشکان هم از این قاعده مستثنا نیست

منظور از طراحی سایت پزشکی چیست؟

طراحی سایت پزشکی اصطلاحی است که برای سایت های پزشکان و دکتر ها گفته می شود. امروزه اکثر کسب و کارهای دنیا نیاز به داشتن یک وب سایت دارند. جامعه پزشکان هم از این قاعده مستثنا نیست. به عبارتی می توان گفت داشتن سایت برای یک پزشک امری کاملا ضرروی است.

سرچ کردن نام پزشکان از جمله کارهایی است که مردم روزانه در حال انجام آن هستند. حال فرض کنید یکی از بیماران قصد تحقیق درباره پزشکی را دارد و یا حتی می خواهد آدرس و تلفنی از آن پیدا کند. مسلما اولین کاری که انجام می دهد باز کردن گوگل و جستجوی نام پزشک در آن است.

آیا داشتن فقط صفحات شبکه های اجتماعی برای پزشک کافی است؟

طراحی سایت پزشکی

پاسخ قطعا خیر است. صفحات اجتماعی را می توان مکمل داشتن یک وب سایت دانست. در صفحات اجتماعی شما می توانید با کاربران به نوعی در ارتباط باشید اما آن ها هیچ دسته بندی و امکانات اضافی مانند رزرو نوبت آنلاین در اختیار شما قرار نمی دهند.

یک وب سایت پزشکی شامل چه امکاناتی است؟

امکانات طراحی سایت پزشکی

وقتی بحث از امکانات یک وب سایت می شود، دو مورد نیاز وجود دارد. 1) نیاز های پایه 2) نیازهای تخصصی نیازهای پایه یک وب سایت را می توان مانند دیگر وب سایت ها دانست. مثلا صفحه اصلی، اسلایدر تصاویر، معرفی خدمات، آلبوم عکس، فرم تماس با ما و...

نیازهای تخصصی یک سایت پزشکی مثل سیستم نوبت دهی آنلاین است. همچنین می توان این نیاز ها را وسعت داد و به عنوان مثال برای هر بیمار می توان یک پروفایل جدا در نظر گرفت.

یک سایت پزشکی با چه تکنولوژی های می تواند طراحی شود؟

زمانی که بحث طراحی سایت مطرح می شود، مهمترین مسئله نحوه کد نویسی و پیاده سازی وب سایت است. امروزه زبان های برنامه نویسی و کتابخانه های مختلفی جهت پیاده سازی یک وب سایت به وجود آمده است. در ادامه با این تکنولوژی ها بیشتر آشنا می شویم.

طراحی سایت پزشکی با Asp.net 

تکنولوژی asp.net  یکی از قوی ترین تکنولوژی ها برای ساخت وب سایت است که توسط مایکروسافت پیاده سازی شده است. زبان برنامه نویسی در این نوع سی شارپ است. آبان وب از این تکنولوژی برای طراحی سایت های خود استفاده می کند. ازا مزیت های آن می توان به امنیت، سرعت بالا و اختصاصی بودن کد ها اشاره کرد.

طراحی سایت پزشکی با وردپرس

سیستم مدیریت محتوا وردپرس را می توان یکی از محبوب ترین سیستم های حال حاضر دنیا دانست. پیاده سازی وب سایت با وردپرس نیاز به دانش فنی بالا ندارد. دلیل آن این است که همه چیز آماده است و طراح سایت کافی است تا ماژول های مختلف را بدون نیاز به کد نویسی فقط نصب کند. این گونه از طراحی سایت ها مناسب برای پزشکانی است که خیلی هزینه زیادی نمی خواهند انجام دهند و با یک قیمت بسیار پایین صاحب یک وب سایت می شوند. معمولا افرادی که با وردپرس به صورت حرفه ای کار میکنند و ماژول های اختصاصی می نویسند انگشت شمار هستند(در ایران). بیشتر طراحان سایتی که از وردپرس استفاده میکنند افراد آماتوری هستند که اگر پزشک از آن ها بخواد تا تغییری در قالب سایت ایجاد کنند و یا یک بخش اختصاصی برای آن ها کد نویسی کنند، از این کار شانه خالی می کنند.

طراحی سایت پزشکی با php

زبان برنامه نویسی php  یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی سمت سرور است. برخی از افراد ترجیح میدهند به دلیل Open Source  بودن آن از این زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت استفاده کنند. یکی از مشکلات این زبان این است که امنیت وب سایت به طور کامل در اختیار برنامه نویس است و یک برنامه نویس مبتدی نمی تواند گزینه خوبی برای طراحی سایت پزشکی شما با زبان php  باشد.

طراحی سایت پزشکی بدون کد نویسی

طراحی سایت پزشکی بدون کدنویسی مثل این است بگویم که یک پزشک بدون استفاده از ابزار عمل جراحی انجام دهد. کدنویسی کردن نیاز اول برای داشتن یک وب سایت حرفه ای پزشکی است. شما در حداقل ترین حالت باید از Html  برای کدنویسی استفاده کنید. هرچند که استفاده از این زبان هم نیازها را برطرف نمیکند و حتما باید از یک زبان برنامه نویسی مثل php,asp.net در کنار آن برای داینامیک کردن استفاده کنید.

طراحی سایت پزشکی به صورت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو امروزه جزء باید ها هنگام ساخت وب سایت است. در چند سال گذشته آن را میتوانستیم یک آپشن برای ساخت سایت در نظر بگیریم ولی امروزه آن را باید یک ضرورت دانست. موتور جستجوی گوگل اعلام کرد که بیشتر کاربران از موبایل برای سرچ کردن استفاده میکنند و حتما باید صفحات وب سایت به صورت ریسپانسیو طراحی شود تا کاربران بتوانند در تمام دستگاه ها از وب سایت شما استفاده کنند.

طراحی سایت پزشکی چند زبانه

پزشکانی که در کشور های مختلف فعالیت دارند، حتما باید یک وب سایت چند زبانه داشته باشند. داشتن وب سایت چندزبانه پزشکی باعث می شود که کاربران سایت شما فقط از ایران نباشند و از دیگر کشورها هم بتوانید مخاطب جذب کنید.

قیمت طراحی سایت پزشکی چقدر است؟

تیم طراحی سایت آبان وب هزینه پایه برای یک وب سایت پزشکی را 1،500،000 هزار تومان در نظر گرفته است. این قیمت بر اساس امکانات پایه یک وب سایت در نظر گرفته شده است و بر اساس نیاز های اختصاصی یک پزشک ممکن است تغییر کند.

به این صفحه امتیاز دهید

ارسال نظر درباره این موضوع