بوت استرپ چیست؟

جلسه اول - بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ یک فریم ورک سمت کلاینت است که برای ساخت صفحات ریسپانسیو به کار می رود. بعد از پدید آمدن بوت استرپ سرعت طراحی صفحات Responisve به شدت افزایش یافت و به جرات می توان گفت boostrap محبوب ترین و پرکابردترین و بهترین روش برای ساخت صفحات ریسپانسیو است

معرفی فریم ورک بوت استرپ

در یک دوره جامع و کامل قصد داریم تا آموزش بوت استرپ را شروع کنیم.

بوت استرپ چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم یک تعریف کتابی از بوت استرپ بنویسیم : 

بوت استرپ یک فریم ورک (چهارچوب) است که برای ساخت سایت ریسپانسیو استفاده می شود. در گذشته برای طراحی سایت مفهوم responsive معنی نداشت. اما امروز با توجه به ظهور تلفن های هوشمند و استفاده روزانه از آنها صفحات وب باید به صورت بهینه برای دستگاه های مختلف مثل تبلت و موبایل طراحی شود.

اما اگر بخواهیم bootstrap را ساده توضیح دهیم:

یک تیم کد نویسی زحمت کشیدند و یک سری فایل css و javascript آماده کردند. شما فقط باید این فایل ها را به صفحه html خود متصل کنید و از کلاس هایی که در بوت استرپ تعریف شده است استفاده کنید تا بتوانید صفحات سایت را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید.

آیا bootstrap فقط برای طراحی سایت ریسپانسیو استفاده می شود؟

در جواب این سوال باید بگویم خیر. بوت استرپ علاوه بر سیستم گرید بندی که دارد، یک سری ابزار و امکانات دیگر در اختیار برنامه نویس قرار میدهد تا بتواند سرعت طراحی را بالا ببرد. مثلا شما می توانید برای استایل دادن به فرم ها از کلاس های بوت استرپی استفاده کنید که جذابیت خاصی به فرم های HTML شما می هد. منوی های آبشاری طراحی بکنید و خیلی موارد دیگه نظیر اسلایدر تصاویر، Tooltip های حذاب، آکاردئون و ....

آیا بوت استرپ در php قابل استفاده است؟ 

استفاده از بوت استرپ در همه جا

یکی از سوالاتی که ممکن برای افراد تازه کار بوجود آید این است که بوت استرپ با چه زبان برنامه نویسی سازگار است؟ در پاسخ باید بگم بوت استرپ هیچ ربطی به زبان برنامه نویسی خاصی ندارد و برای طراحی صفحات وب به کار می رود. یعنی اگر شما بوت استرپ را کامل یاد بگیرید، می توانید قالب های مختلفی طراحی و پیاده سازی کنید. حالا این قالب هایی که طراحی شده با هر زبان برنامه نویسی می تواند داینامیک شود.


ارسال نظر درباره این موضوع